Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Masarykovo náměstí 51, 586 01 Jihlava
Onyx

NEJMODERNĚJŠÍ SERVIS ZNAČKOVÝCH HODINEK


+420 601 001 700
CZ EN DE
+420 601 001 700

TISSOT

TISSOT SA JE ŠVÝCARSKÁ LUXUSNÍ HODINÁŘSKÁ FIRMA.

Motto firmy:
„INNOVATORS BY TRADITION.”
“Inovátoři s tradicí.”

 

Společnost byla založena ve švýcarském Le Locle Charlesem-Félicienem Tissotem a jeho synem Charlesem-Émile Tissotem v roce 1853. Po několika fúzích a změnách názvu byla skupina, do které Tissot SA patřila, přejmenován na Swatch Group v roce 1998. V roce 1858 odešel Charles-Emile Tissot do Ruska, kde se mu obchodně dařilo. Své kapesní hodinky Savonnette rozšířil prakticky po celém rusku.

 

Důležité milníky:

V roce 1930 se společnost Tissot spojila s hodinárskou společností Omega SA. Obě společnosti vytvořily SSIH (Société Suisse pour l’Industrie Horlogère, něco ve smyslu Švýcarská společnost pro hodinářský průmysl). A právě v této éře vznikly velmi ceněné hodinky Tissot-Omega, které jsou v současnosti velmi vyhledávány sběrateli.

Tissot se v roce 1938 stal prvním oficiálním „časoměřičem“ v sérii lyžařských závodů ve Villars-sur-Ollon, poblíž domovského města společnosti v horách Jura. Časomíra byla dále využita ve sjezdové lyžování ve Švýcarsku také v roce 1938 a později pro prestižní Davisův pohár a to v roce 1957.

A spojení se sportem vydrželo až do současnosti. Tissot je oficiálním časoměřičem pro mistrovství světa v cyklistice, motocyklech, šermu a ledním hokeji atd. Byl sponzorem automobilových závodních týmů Formule 1 Lotus, Renault a Sauber.

Tissot byl oficiální časoměřič i několika dalších sportů včetně MotoGP, ledního hokeje, jízdy na kole, Mezinárodní basketbalové federace (FIBA) mistrovství světa basketbalu žen (WNBA) po mnoho let. V basketbalu sponzoroval ještě švýcarský národní tým, Chinese Basketball Association a další související akce, týmy a organizace.

Pozoruhodné vynálezy
Tissot představil první sériově vyráběné kapesní hodinky, první kapesní hodinky se dvěma časovými pásmy v roce 1853 a první anti-magnetické hodinky v letech 1929–30. Společnost Tissot byla také první, kdo vyrobil hodinky z plastu (Idea 2001 v roce 1971), kamene (alpská žula RockWatch v roce 1985), perleti (hodinky Pearl v roce 1987) a dřeva (hodinky Wood v roce 1988).

Tissot představil své první dotykové hodinky s technologií „T-Touch“ v roce 1999. Hodinky obsahující tuto technologii mají na dotek citlivé safírové krystaly pro ovládání různých funkcí včetně kompasu, barometru, výškoměru a teploměru. Hodinky 2014 T-Touch Expert Solar a T-Touch Lady Solar měly 25 funkcí.

Marketing
Tissot uzavřel partnerství s celou řadou celebrit od basketbalistů, herců, hráčů kriketu až po závodníky MotoGP, aby se stali jejich ambasadory. Mezi ambasadory značky Tissot patří: Tony Parker , Liu Yi Fei , Virat Kohli , Deepika Padukone , Huang Xiaoming , Jorge Lorenzo , Thomas Lüthi , Neha Kakkar , Marc Márquez a Rana Daggubati.

Klientela
Hodinky Tissot nosí, nebo nosili Catherine, vévodkyně z Cambridge, Sarah Bernhardt, zpěvačka Carmen Miranda, Grace Kelly, Elvis Presley a Nelson Mandela.

V kultuře
James Stewart je měl hodinky Tissot ve filmu in Rear Window. Hodinky T-Touch nosí Angelina Jolie ve filmech Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life a Mr. & Mrs.Smith.

Zdroj

Oficiální web této špičkové švýcarské firmy si můžete prohlédnout zde.

 

JSME AUTORIZOVANÝ SERVIS I PRO TYTO ZNAČKY


TISSOT
TISSOT