Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Masarykovo náměstí 51, 586 01 Jihlava
Onyx

NEJMODERNĚJŠÍ SERVIS ZNAČKOVÝCH HODINEK


+420 601 001 700
CZ EN DE
+420 601 001 700

RADO

RADO JE ŠVÝCARSKÁ HODINÁŘSKÁ FIRMA. PATŘÍ MEZI PRŮKOPNÍKY VE VÝVOJI A IMPLEMENTACI MATERIÁLŮ.

Motto firmy:
„If we can imagine it, we can make it.”
“Pokud si to dokážeme představit, dokážeme to udělat“.”

 

Rado je celosvětově uznávaná značka, která se proslavila inovativním designem a použitím revolučních materiálů k výrobě jedněch z nejkrásnějších a nejodolnějších hodinek na světě. Od svých počátků ve švýcarském Lengnau je Rado hodinářským průkopníkem.

.

 

Důležité milníky:

1917

Skromné ​​začátky značky byly ve švýcarském Lengnau

Hodinářskou továrnu Schlup & Co. založili bratři Fritz, Ernst a Werner v roce 1917. Jejich skromný ateliér, přestavěná část domu jejich rodičů, byl rodištěm společnosti, z níž se později stalo Rado. Ačkoli společnost Schlup & Co. začala skromně, na konci druhé světové války byla rostoucí továrna jednou z největších výrobců hodinářských hodinek na světě.

1950 – 1959

První kolekce Rado

Společnost Schlup & Co. začala prodávat hodinky pod značkou Rado v 50. letech. Kultovní kolekce Golden Horse debutovala v roce 1957, ve stejném roce, kdy společnost Schlup & Co. oslavila své 40. výročí. V roce 1958 následovala kolekce Green Horse, Byla jedním z prvních modelů Rado uváděných na trh s odolností proti vodě. Do konce tohoto desetiletí byla Rado skutečně mezinárodní značkou ve více než 61 zemích.

1960-1969

Zrodila se hvězda

V roce 1962 se Rado nadále odlišovalo od jednoho z nejznámějších modelů: DiaStar 1. Byly to první hodinky, které měly atribut „prvních hodinek na světě, odolných proti poškrábání.“ Byly reakcí na stále rostoucí požadavky zákazníků na pohodlí, robustnost a exkluzivní styl. Byky ukázkovým příkladem inovativního přístupu společnosti Rado v designu a materiálech a zakomponovaly do hodinářského průmyslu tvrdý kov a safírové sklo.

1970-1989

Od jedné inovace k další

Rado design a materiálové inovace rychle pokračovaly v 70. a 80. letech. První zlatě zbarvený DiaStar debutoval v roce 1972 a v roce 1976 byl představen minimalistický Rado Dia 67, který se vyznačoval inovativní konstrukcí pouzdra zcela pokrytou metalizovaným safírovým sklem od okraje k okraji. V roce 1986 Rado Integral doslova explodoval na trhu hodinek a způsobil revoluci v hodinářském průmyslu díky použití technické keramiky odolné proti poškrábání v pásku.

1990-1999

Keramická revoluce

V 90. letech následovalo hojné používání špičkové keramiky, nyní i jednoho ze současných materiálů Rado. Zahájení výroby Rado Ceramica v roce 1990 představilo světu zcela integrované pouzdro hodinek a pásku ze safírového skla a high-tech keramiky. Hodinky Rado Sintra, uvedené na trh v roce 1993, byly prvními hodinami Rado vyrobenými z cermetu, keramiky na bázi titanu v kombinaci s kovem. V roce 1998 byly Ceramica první hodinky Rado s průkopnickou plazmovou high-tech keramikou, fascinující kombinací barev a materiálů, které jsou typické svou kovovou záři, ovšem bez použití jakéhokoli kovu.

2000-2009

Nové tisíciletí designu

Rado ohlašuje nové tisíciletí s inovativními eSenza, prvními hodinkami Rado navrženými bez korunky. Revoluční Rado V10K byl představen v roce 2002; vyrobený z high-tech diamantu, který je stejně tvrdý a odolný jako skutečný diamant (10 000 Vickers). K ukončení desetiletí ve velkém stylu zakončila značka Rado uvedením designové kolekce r5.5, minimalistickým mistrovským dílem a myšlenkou renomovaného britského designéra Jaspera Morrisona.

2010 – do dnešní doby

Naše dědictví inovací pokračuje

Jednou z největších inovací v roce 2011, bylo uvedení ultratenkého keramického „mistrovského díla“ Rado: hodinek True Thinline, o tloušťce neuvěřitelných 5 mm. Dále, v roce 2012 přichází sportovně elegantní Rado HyperChrome s technologii pouzdra True Thinline, jejichž hlavní rozdíl byl v použití legantního monoblokového pouzdra oproti dříve používaného „jádra“ z nerezové oceli.

Rado vytvořil novou cestu v dotykových technologiích s Esenza Touch (2013), „korunním zázrakem“, který lze nastavit jednoduchým dotykem a přejetím prstem, a HyperChrome Dual Timer (2014), chytrou funkcí v přepínání časových zón ovládaných pouhým dotykem. V roce 2015 Rado představilo čokoládově hnědou high-tech keramiku, stylový doplněk k high-tech keramické paletě barev Rado.

Zdroj

Oficiální web této špičkové švýcarské firmy si můžete prohlédnout zde.

 

JSME AUTORIZOVANÝ SERVIS I PRO TYTO ZNAČKY


RADO
RADO