Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Masarykovo náměstí 51, 586 01 Jihlava
Onyx

NEJMODERNĚJŠÍ SERVIS ZNAČKOVÝCH HODINEK


+420 601 001 700
CZ EN DE
+420 601 001 700

FORTIS

Fortis založil v roce 1912 Walter Vogt.

Po dvanácti letech propojil výrobu s Johnem Harwoodem, vynálezcem automatických náramkových hodinek  Fortis si v roce 1926 nechal patentovat Harwood Automatic, první samonatahovací hodinky na světě 

V roce 1937 zahájila společnost výrobu a prodej svých prvních chronografů Rolls a Autorist, které byly navrženy Johnem Harwoodem  a právě u nich sloužil pohyb ruky jako natahovač hodinek.

Fortis jako první na světě vyrobil vodotěsné hodinky, a to již v roce 1943. Modely se jmenovaly Fortissimo.  

Firma dlouhodobě spolupracuje s vesmírnými společnostmi a vyvíjí pro ně extrémně odolné hodinky. V roce 1962 ve Švýcarsku vyvinuli automaty Spacematic, které testovalo 7 astronautů přímo ve vesmírných podmínkách. Hodinky byly konstruovány tak, aby odolaly extrémním podmínkám a změnám teplot. Spolupráce pokračovala. Fortis přitvrdil a zavedl ještě přísnější testování odolnosti a funkčnosti. Vyplatilo se. Ještě tentýž rok si značku vybralo středisko Star City Training Center, jako součást vybavení pro kosmonauty – Fortis Official Cosmonauts Chronograph. A hodinky prokázaly svoje kvality jak uvnitř vesmírné stanice, tak i v otevřeném kosmu. Od roku 1994 je Fortis výhradním dodavatelem pro vesmírné posádky Ruské federativní vesmírné agentury.  

V roce 1997 se stejné hodinky, Fortis Official Cosmonauts Chronograph, staly oficiálními hodinkami německo-ruské vesmírné mise MIR 97. 

Hodinky této značky jsou vybavením i pro vojska NATO, německých Jagdgeschwader a Immelmann 51, švýcarských Swiss 11 Fighters, řeckých Hellenic Tigers, maďarských NATO Forces a Papa Squadron, nebo taiwanských Thunder Tiger Aerobatic Team.

Oficiální web této špičkové švýcarské firmy si můžete prohlédnout zde.

 

JSME AUTORIZOVANÝ SERVIS I PRO TYTO ZNAČKY


FORTIS
FORTIS