Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Masarykovo náměstí 51, 586 01 Jihlava
Onyx

NEJMODERNĚJŠÍ SERVIS ZNAČKOVÝCH HODINEK


+420 601 001 700
CZ EN DE
+420 601 001 700
PAVEL MOLÁK, MISTR HODINÁŘ

PAVEL MOLÁK, MISTR HODINÁŘ

Celý život se věnuji hodinářskému řemeslu.

Převážně jsem pracoval v Praze, ale potřeboval jsem změnu, tak jsem se vrátil do rodné Jihlavy, ke svým kamarádům z učňovských let, k Rudovi Kalivodovi a Kamilu Vlčkovi. Volba, proč se vrátit byla jasná. V Jihlavě nebyla do doby tohoto nově vytvořeného profesionálního servisu žádná pozice, kam bych se mohl vrátit a pracovat. Nyní mám své místo v servisu luxusních hodinek Onyxu. A ten podle mého je na světové úrovni. Praha byla pro získání zkušeností skvělá a naučila mě opravovat ty nejluxusnější hodinky. Tam jsem se vypracoval a mám řadu hodinářských certifikátů a některé z nich, jako jediný v celé České republice. Například jako jediný v České republice mohu opravovat hodinky Breguet a Blancpain. Tyto značky jsou celosvětově maximálně prestižní. Jako svůj další úspěch vidím i to, že jsem byl osloven světovou značkou švýcarských hodinek Omega, abych pro ně pracoval. Nabídka by pro mě ale znamenala, odcestovat pryč bez rodiny, například na Nový Zéland, do Kanady nebo do Ameriky. A to jsem nechtěl. Tak jsem zůstal doma. Na školeních bylo krásné to, že jsem poznal lidi z branže, kteří jsou v oboru absolutní špičky. Podali jsme si ruce, poznali se, a vzájemně si vyměnili spoustu informací a názorů. Prostě nádhera, protože tito lidé jsou běžnému člověku strašně vzdálení a já měl jako jeden z mála možnost, se s nimi setkat.

Moje aktivity v oboru jdou i nad rámec pracovních povinností. Angažuji se jako člen komise při učňovských zkouškách na hodinářské škole v Jihlavě a také učím nováčky řemeslu, resp. je zaučuji. Vidím v tom tak trochu poslání, že co jsem se naučil já, rád vracím a předávám.

Co se mi líbí na ONYX servisu?

Všechno. Je perfektně vybavený a my jsme ta nejlepší hodinářská parta. Když to porovnám, s místy, kde jsem dříve pracoval, tak tady to není o šéfovi a poddaných, ale o partě lidí, která společně velmi dobře funguje a doplňuje se. A když je nějaká poměrně složitá situace, všichni si dohromady sedneme (lidově řečeno dáme hlavy dohromady) a vždycky to vyřešíme. Dobře si vzpomínám třeba na situaci, kdy jsme na začátku řešili, jaké přístroje a v jaké kvalitě pořídíme a hned jsme se shodli. Tady jsem teprve poznal co to znamená rodinná firma.

Vaše hodinky u nás dostanou nejlepší péči, která je možná. Vlastně to nejvíc, co je pro ně možné vůbec udělat.

PAVEL MOLÁK, MISTR HODINÁŘ
PAVEL MOLÁK, MISTR HODINÁŘ