Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Masarykovo náměstí 51, 586 01 Jihlava
Onyx

NEJMODERNĚJŠÍ SERVIS ZNAČKOVÝCH HODINEK


+420 601 001 700
CZ EN DE
+420 601 001 700
MARTIN HRDLIČKA, MISTR ZLATNÍK

MARTIN HRDLIČKA, MISTR ZLATNÍK

Práce zlatníka je sice náročná, ale velmi rozmanitá, možná díky tomu mě baví a naplňuje.

Vždy jsem se věnoval zlatnickému oboru. Mé první zaměstnání bylo na severu Čech v soukromé firmě. Nastoupil jsem po dokončení Integrované střední školy v Turnově, kde jsem se vyučil v oboru zlatník – klenotník. Však po čtyřech letech jsem se vrátil na mou rodnou Vysočinu a to právě do Onyxu, kde jsem dostal nabídku pracovat. V Onyxu s malou přestávkou, kdy jsem byl na stáži v Německu, kde jsem se věnoval převážně klenotnickým opravám, pracuji již od roku 2000. Za léta praxe jsem se setkal s různými zakázkami. Klenotnická výroba se stále vyvíjí a požadavky klientů jsou mnohdy dost náročné. Snažím se vždy co možná nejvíce vyhovět zákazníkovi a dosáhnout jak jeho spokojenosti tak i mého přesvědčení, že jsem odvedl dobrou práci.

Povinnosti zlatníka se převážně točí kolem zlatých a stříbrných klenotů, v Onyxu se však setkávám i s opravou a renovací hodinek. Díky tomu že nabízíme jak hodinářský tak zlatnický servis, dokážeme na jednom místě vyřešit valnou většinu oprav. Zákazníkovi tak poskytujeme řešení zakázky na jednom místě. Ušetříme mu spousty běhání a komplikací s vyřešením opravy u zlatých či stříbrných hodinek.
Můj zlatnický um v hodinářském oboru je převážně o vyrovnávání, výroba dílů, leštění a opravě pouzder z drahých kovů. K tomu je zapotřebí příslušné vybavení zlatnické dílny, který mi Onyx poskytuje.

Klienti se na nás často obrací s náramkovými a kapesními hodinkami, které jsou v jejich rodině už po generace, či je koupí nebo získají na dražbách. Takové hodinky potřebují jistou péči. Samotná renovace hodinek je podstatnou součástí.
Ve chvíli kdy zákazník vejde do našich dveří s přáním, abychom jeho zlatým hodinkám vrátili život a krásu, začíná neuvěřitelný proces. Hodináři se postarají o strojek a samotný chod hodinek. Má práce je, abych hodinkám dodal co nejlepší vzhled a přiblížil se co možná nejblíže původnímu vzhledu hodinek. Zákazník si tak odnás odnáší hodinky, které omládly o několik let.

MARTIN HRDLIČKA, MISTR ZLATNÍK
MARTIN HRDLIČKA, MISTR ZLATNÍK